Test Genodiet

Test Genodiet to nowoczesna forma zapobiegania chorobom dietozależnym t.j.: cukrzyca, miażdżyca, zawały serca, udary, nowotwory, osteoporoza, otyłość itp…

Test Genodiet to bezbolesne, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne badanie służące określeniu profilu genetycznego pacjenta.

Jak dowiodły liczne badania naukowe wiedza o swoim profilu genetycznym to nie tylko szczupła sylwetka to także zdrowie na dłużej, wzrost sił witalnych, spowolnienie procesu starzenia a co najważniejsze zapobieganie groźnym dla życia chorobom.

Badanie wykonuje się TYLKO RAZ W ŻYCIU i można je wykonać nawet u noworodka, gdyż nasze geny od momentu narodzin pozostają takie same do końca życia. Możemy natomiast zapobiegać szkodliwym następstwom jakie niosą polimorfizmy genetyczne.

Wynik przeprowadzonego badania określa:

zdolność metabolizowania tłuszczów i węglowodanów (nieoceniona wiedza przy konstruowaniu diet odchudzających oraz diet mających na celu uregulowanie poziomu cholesterolu)
metabolizm folianów i homocysteiny (przyswajalność kwasu foliowego to nie tylko bezcenna wiedza dla kobiet w ciąży dbających o bezpieczeństwo płodu, ale również zapobieganie chorobom układu krwionośnego każdego człowieka, nowotworom, samoistnym poronieniom)
metabolizm witaminy D (witamina D wspomaga przyswajanie wapnia i wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, zapobiega osteoporozie, otyłości, depresji i niektórym rodzajom raka )
nietolerancja laktozy (o tej przypadłości jest coraz głośniej i świadomość jest coraz większa. Nietolerancja tego cukru wpływa na ogólne nasze samopoczucie, wiele osób nie kojarzy, że ich samopoczucie pogarsza się po posiłku zawierającym laktozę.)
wrażliwość na kofeinę (poziom wrażliwości na kofeinę warunkuje ryzyko zawału serca czy też zły metabolizm leków zawierających kofeinę )
wrażliwość na sól (pacjenci z podwyższoną wrażliwością na sól są w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na nadciśnienie tętnicze)
predyspozycje do celiakii
zdolność do detoksykacji ( czynniki genetyczne wpływające na system oczyszczania organizmu z toksyn i neutralizowanie wolnych rodników)

Materiał potrzebny do wykonania badania to wymaz z wewnętrznej strony policzka. Specjalnie zabezpieczony zostaje wysłany do jednego z najlepszych laboratoriów na Świecie znajdującego się we Włoszech. Po upływie ok 40 dni dostajemy pełny raport naszych predyspozycji, który zostaje szczegółowo omówiony z wykwalifikowanym dietetykiem w naszej placówce. Podczas wizyty zostanie również ustalony indywidualny program żywieniowy pacjenta.

Przejdź do cennika