Klinika dermatologii Kraków
Dermatolog Kraków
Dermatologia to nauka o chorobach skóry. Lekarz dermatolog diagnozuje oraz leczy zmiany skórne o różnym podłożu, również nowotworowym. Podstawowym narzędziem pracy dermatologa jest dermatoskop, urządzenie pomagające w ocenie schorzeń skóry, pieprzyków, narośli, przebarwień. Zmiany skórne mogą mieć podłoże bakteryjne, wirusowe, grzybicze a nawet nowotworowe. W naszej Przychodni w leczeniu niektórych schorzeń dermatologicznych stosujemy terapię fotodynamiczną (PDT).
Wskazaniami do terapii fotodynamicznej (PDT) są:
- brodawki płaskie
- brodawki wirusowe
- kłykciny kończyste
- liszaj twardzinowy I płaski zanikowy
- wulwodynia
- rak podstawnokomórkowy
- trądzik
Lekarz dermatolog w Nova Clinic
Konsultacja dermatologiczna
Dermatolog – cennik
Konsultacja dermatologiczna
250 PLN
Konsultacja estetyczna
250 PLN
Dokładamy wszelkich starań by informacje na stronie były aktualizowane regularnie, jednak podane tutaj ceny mogą się różnić od obowiązujących, prosimy o ich weryfikację telefonicznie.
Klinika dermatologii
Dermatologia w Krakowie – najczęściej zadawane pytania
Jakie choroby diagnozuje dermatolog?
Dermatolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób skóry o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, wirusowym, onkologicznym czy genetycznym. Najczęściej diagnozowane choroby skóry to trądzik, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, zakażenie grzybicze, łuszczyca, brodawki, mięczak zakaźny, liszaj płaski, toczeń, rak podstawnokomórkowy, czerniak (nowotwór złośliwy skóry)
Jak wygląda diagnostyka dermatologiczna?
Konsultacja dermatologiczna polega przede wszystkim na dokładnym oglądnięciu zmiany chorobowej skóry za pomocą dermatoskopu. Lekarz dermatolog używając specjalnego sprzętu (dermatoskopu) określi podłoże choroby i zaleci odpowiednie leczenie.
Jak się przygotowywać do wizyty u dermatologa?
Nie ma szczególnych przygotowań do wizyty u dermatologa. Jeśli pacjent posiada dokumentację medyczną lub wcześniej wykonane badania w kierunku chorób skóry powinien je zabrać na wizytę.
Jak często powinno się chodzić do dermatologa?
Nie ma potrzeby zgłaszania się na wizytę dermatologiczną bez widocznych, niepokojących zmian skórnych.Jeśli jednak pacjent pozostaje już pod opieką lekarza dermatologa to częstotliwość wizyt zależna jest od przebiegu leczenia oraz decyzji lekarza.
Jak często badać znamiona / pieprzyki?
Badanie kontrolne dermatoskopem powinno się wykonywać raz do roku, wyjątkiem są osoby z dodatnim wywiadem rodzinnym lub osobniczym w kierunku czerniaka. Tacy pacjenci powinni zgłaszać się do lekarza co 3-6 miesięcy lub częściej w zależności od przebiegu leczenia oraz decyzji lekarza.
Czy trzeba mieć wykonane badania przed wizytą u dermatologa?
Nie trzeba wykonywać badań przed wizytą u dermatologa.
Z jakimi objawami udać się do dermatologa?
Do dermatologa należy udać się gdy zauważymy utrzymujące się uporczywe zmiany na skórze takie jak wysypka, zaczerwienienie, pęcherzyki, grudki, swędzenie, pieczenie czy łuszczenie się skóry. Najbardziej jednak niepokojące zmiany, mogące świadczyć o chorobie nowotworowej skóry to znamiona o asymetrycznym kształcie z nieregularnymi brzegami, niejednolitym, atypowym kolorycie o średnicy powyżej 6 mm. Znamiona takie wymagają natychmiastowej reakcji i wizyty u lekarza dermatologa.